-
-
-
-
-
-
-
Hokejová extraliga, 3. čtvrtfinále: 2:3 na sam. nájezdy (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Slavia vyhrála v Třinci na nájezdy - (16.03.2006)
- zpět
T ř i n e c - Ani na třetí pokus třinečtí hokejisté nedokázali slušně rozehranou čtvrtfinálovou partii proti Slavii dotáhnout do vítězného konce. Naopak. K úspěchu jim nepomohlo ani domácí prostředí, kde podlehli 2:3 po samostatných nájezdech. Ten rozhodující dal hostující útočník Tomáš Vlasák. Slavia vede 3:0 na zápasy a už v pátek může postoupit..

Vyhořel na něm Janků, zásahy večera však brankář Pražanů vytasil až při 99 sekund dlouhém oslabení tři na pět, v němž se zaskvěl proti ranám Peterka a především Polanského. Kouč Růžička neponechal sestavu chvíli v klidu. Častými změnami zvedal ofenzivní sílu svého celku, ale pod souvislý tlak rivala nedostal. Slavia dnes byla ryze mužstvem brejků. Kdyby Tomica ve 39. minutě po jednom z nich neopřel svůj příklep do tyčky, mohl být Třinec v závěru druhé třetiny na kolenou.

Takto mu ve 43. minutě vrátil náskok Polanský, který po Peterkově vzoru zblízka umístil do branky vyraženou střelu. Jenže závěry jsou ve čtvrtfinále třineckým prokletím. I když závěr sehráli Třinečtí možná až příliš pasivně, štěstí jim dlouho drželo otevřenou náruč.

Slavia v posledních minutách domácí drtivě sevřela. Biegl si skoro nevydechl, ale spoustu práce mu snadnili spoluhráči, kteří vlastními těly schytali řadu nebezpečných střel.

Závěr byl Bieglovou show - betonem překazil bekhendový blafák Hrušky, v 58. minutě exceloval při dorážkách Tomicy a Supa. Přesto Juříkova družina neodolala. Power play hostů zužitkoval jen 21 sekund před koncem normální hrací doby Novák, který prostřelil vše před sebou.

Desetiminutové nastavení bylo nejopatrnější fází zápasu. Týmy nechtěly moc riskovat, proto o osudu musely rozhodnout nájezdy. Zlaté ruce opět prokázal útočník Tomáš Vlasák, který proměnil oba své pokusy. Polanský v šesté sérii při svém druhém souboji s Fraňkem naopak selhal.

Jan Daneček (Třinec): "Dobře jsme začali a získali vedení 1:0, ale pak jsme Slavii špatným střídáním nechali vyrovnat. Podařilo se nám jít na 2:1 a to už jsme mysleli, že to dotáhneme. Bohužel 21 sekund před koncem jsme inkasovali při hře pět proti šesti. To byl základ, kde naše mužstvo spadlo dolů. Věděli jsme, že Slavie má šikovné hráče na nájezdy, proto jsme chtěli hrát v prodloužení aktivně, ale rozhodnout se nám nepodařilo. "

Jiří Kalous (Slavia): "Utkání mělo oboustranně obrovský náboj, bylo naprosto vyrovnané a k nám se v závěru přiklonilo štěstí, když jsme dokázali srovnat v power play. Samozřejmě, že v nájezdech to je už loterie. Máme dobrou výchozí pozici a v každém případě budeme bojovat o to, abychom to už v pátek ukončili. I když vedeme 3:0, ty zápasy jsou hodně těžké."

Třinec - Slavia 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Peterek (J. Kudrna), 43. Polanský (Chmelíř) - 26. D. Hruška (Beránek, Franěk), 60. J. Novák (Vlasák, Beránek), rozhodující nájezd Vlasák. Samostatné nájezdy proměnili: Polanský, Fabuš - Vlasák 2, Bednář. Neproměnili: J. Kudrna, Peterek, Skořepa, Polanský - Prorok, J. Novák, Beránek. Rozhodčí: Bolina, Turčan - Čech, Chytil. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 4444. Stav série: 0:3.

Třinec: Biegl - Tesařík, Výtisk, Hunkes, Pácal, Kroupa, Chmelíř - I. Padělek, Skořepa, Huna - J. Kudrna, Peterek, Hašek - Janků, Polanský, Tomas - Bordowski, Lipina, Fabuš. Trenéři: Juřík, Daneček a Mach.

Slavia: Franěk - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Drtina, Žabka, Graňák, Pojkar - D. Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Divíšek, Prorok - Vondrka, Vlasák, Sup - Kopecký, Dlouhý. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.