-
-

51
Extraliga sezona 2005/2006 - SOUHRN 51. kola: Sparta pořád nemá jistotu postupu
Třinec prohrál. Mistr dál živí naděje (05.03.2006) - Pardubice, Třinec, nebo Sparta? Jeden z těchto tří týmů nepostoupí do play-off. Po nedělním 51. kole hokejové extraligy si díky výhře 4:2 nad Vsetínem zajistili postup hokejisté Českých Budějovic. Sparta a Třinec prohrály a jistotu nezískaly. Ve hře totiž zůstaly i Pardubice, které remizovaly 2:2 na ledě Slavie.....pokračování

52
Extraliga sezona 2005/2006 - SOUHRN 52. kola: Pro Pardubice skončila sezona
Mistr končí. Sparta a Třinec postoupily (09.03.2006) - Je rozhodnuto. Pardubice mistrovský titul neobhájí. V 52. kole hokejové extraligy prohrály na domácím ledě se Zlínem 2:3 a skončily na nepostupovém devátém místě. Do play-off se kvalifikovaly Třinec, jenž porazil Vítkovice 5:3, a Sparta, která na domácím ledě deklasovala Slavii 6:1. Základní část vyhrál Liberec.....pokračování

53
Čtvrtfinále play-off extraligy, 1 zápas: Liberec - Budějovice 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Liberec ztratil gólmana Hniličku i těsné vedení
(12.03.2006) - L i b e r e c - Budějovičtí hokejisté jako první v tomto ročníku vyhráli na ledě Liberce. Vítěz základní části podlehl v úvodním čtvrtfinále 1:2. Přitom zápas se pro Liberec vyvíjel dobře, v osmé minutě skóroval Šachl. Jenže ještě v první třetině se zranil Hnilička a náhradník Falta v dalším průběhu dvakrát kapituloval.....pokračování

54
Čtvrtfinále play-off extraligy, 1. zápas: Slavia - Třinec 5:3 (0:1, 2:1, 3:1)
Třinec vedl o dva góly, přesto Slavii podlehl (12.03.2006) - P r a h a - Slávističtí hokejisté první zápas zvládli. V úvodním utkání čtvrtfinálové série porazili doma Třinec 5:3. Přitom hosté vedli už o dva góly a domácí tým se jen těžko prosazoval proti brankáři Vojtkovi. Definitivní rozhodnutí přinesla až trefa Kopeckého v poslední minutě při hře hostů bez gólmana.....pokračování

55
Druhé čtvrtfinále hokejové extraligy: Slavia - Třinec 7:4 (1:2, 4:1, 2:1)
Slavia opět otočila duel s Třincem (13.03.2006) - P r a h a - Slavia udělala další krok za postupem do semifinále hokejové extraligy. Třebaže ani druhá čtvrtfinálová bitva pro ni nezačala na domácím ledě dobře, dokázala zabrat a i na druhý pokus porazila bojovníky z Třince. V utkání bohatém na branky 7:4. Favorit nezaváhal a v sérii vede 2:0.....pokračování

56
Druhé čtvrtfinále hokejové extraligy: Liberec - České Budějovice 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Liberec doma už podruhé propadl (13.03.2006) - L i b e r e c - Liberečtí hokejisté jsou v křeči. Úvod play-off jim totálně nevyšel. Jindy na vlastním ledě neporazitelní borci prohráli i druhé domácí čtvrtfinálové střetnutí s podceňovanými Českými Budějovicemi - tentokrát 1:4. Rozhodující byla druhá třetina, ve které českobudějovický tým dokázal dát tři góly!
.....pokračování

57
První čtvrtfinále hokejové extraligy: Vítkovice - Znojmo 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1)
Znojmo rozhodlo v závěru prodloužení (14.03.2006) - O s t r a v a - Do konce prodloužení zbývalo 65 vteřin. Ale samostatných nájezdů se diváci ve Vítkovicích nedočkali. Od modré vypálil znojemský obránce Nikolov, brankář Pinc puk neudržel a bojovník Zdeněk Ondřej rozhodl. Znojmo zvítězilo 2:1 a dokonalo obrat v zápase, v němž domácí Vítkovice od poloviny zápasu vedly.....pokračování

58
První čtvrtfinále hokejové extraligy: Zlín - Sparta 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Zlín na úvod série doma nezaváhal (14.03.2006) - Z l í n - Zlínský útočník Ivan Rachůnek těsně před koncem úvodní třetiny lehce klepl do puku a ten se sotva došoural za brankovou čáru. Stadion Luďka Čajky explodoval nadšením. Jásal nad klíčovým momentem první čtvrtfinálové bitvy mezi Zlínem a Spartou. Úřadující vicemistr v domácím prostředí nezaváhal, vyhrál 2:1.....pokračování

59
Hokejová extraliga, 2. čtvrtfinálový zápas: Zlín - Sparta 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Zlín se raduje, Sparta je znovu na kolenou (15.03.2006) - Z l í n - Nepříjemně se vyvíjí čtvrtfinálová série hokejového play-off pro Spartu. Ta ve Zlíně nezvládla ani druhý duel a opět prohrála 1:2. Zlín nepředvedl pohledný hokej, ale po taktickém výkonu se raduje ze zaslouženého vítězství, o kterém rozhodl precizní střelou z velkého úhlu veterán Miroslav Okál.....pokračování

60
Hokejová extraliga, 2. čtvrtfinálový zápas: Vítkovice - Znojmo 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Vítkovice si vydechly, série je vyrovnaná (15.03.2006) - O s t r a v a - Vítkovičtí hokejisté si oddechli. Ve druhém čtvrtfinálovém souboji se Znojmem urvali vítězství a vyrovnali sérii na 1:1. K úspěchu je nasměroval brzký Jasečkův gól, který krátce nato pojistil Irgl. V polovině zápasu sice snížil Pucher, ale domácí si zodpovědným výkonem výsledek pohlídali. Vítězství potvrdil gólem do prázdné branky Vůjtek.....pokračování